ANHYLEVEL – posadzki anhydrytowe

Jak prawidłowo wykonać podkład podłogowy?

Wymagane wysokie tempo realizacji inwestycji oraz stale rosnące koszty energii do ogrzewania budynków, zmuszają inwestorów i wykonawców do poszukiwania rozwiązań i materiałów, które pozwolą ograniczyć koszty wykonania posadzki, a także zredukują koszty ogrzewania. W tym celu firma CEMEX korzystając z międzynarodowych doświadczeń opracowała anhydrytowe jastrychy samorozlewne ANHYLEVEL, które pozwalają na szybkie i oszczędne wykonanie posadzek w domach jednorodzinnych oraz obiektach użyteczności publicznej.

Co to jest ANHYLEVEL?

ANHYLEVEL to płynny podkład podłogowy na bazie siarczanu wapnia, przygotowywany w wytwórniach CEMEX i dostarczany na budowę w postaci gotowej do użycia. ANHYLEVEL przeznaczony jest do układania mechanicznego pompami ślimakowymi lub tłokowymi.

ANHYLEVEL – możliwe zastosowania

Jastrych ANHYLEVEL przeznaczony jest do wykonywania podkładów podłogowych na wszelkiego rodzaju stropach o sztywnej konstrukcji lub w konstrukcji podłóg na gruncie pod płytki ceramiczne, kamienne, panele drewniane i laminowane, grube wykładziny dywanowe czy też posadzki dekoracyjne SLID ART.

ANHYLEVEL przeznaczony jest do wykonywania podkładów podłogowych:

 • z ogrzewaniem podłogowym
 • na warstwie rozdzielającej z folii, papy itp. na podłożu sztywnym
 • na izolacjach z INSULARIS PIANO, wełny mineralnej, styropianu

ANHYLEVEL przeznaczony jest do stosowania wewnątrz budynków w domach, mieszkaniach, biurach, szpitalach, szkołach, sklepach, kinach itp. obiektach użyteczności publicznej.

ANHYLEVEL – doskonałe właściwości

 • produkt zgodny z PN-EN 13813 i oznakowany znakiem CE
 • współczynnik przewodności cieplnej 1,3 - 1,8 [W/mK]
 • płynna konsystencja mieszanki dostarczanej na budowę
 • urabialność – do 4 godzin
 • wytrzymałość na ściskanie powyżej 20 N/mm2 (C20)
 • wytrzymałość na zginanie powyżej 4 N/mm2 (F4)
 • grubość jastrychu – 30-80 mm (w zależności od zastosowania i podłoża)
 • możliwość wejścia na podkład po ok. 24 godzinach

 

ANHYLEVEL – korzyści wynikające z zastosowania

Niższe koszty robocizny

ANHYLEVEL produkowany jest na węzłach betoniarskich CEMEX i dostarczany jest bezpośrednio na budowę betonomieszarką. Wystarczy tylko podstawić pod gruszkę odpowiednią pompę i wypompować jastrych. Przy dobrej organizacji pracy trzy osoby są w stanie wykonać nawet 800 m2 posadzki dziennie. Jest to czterokrotnie większa powierzchnia przy prawie dwukrotnie niższych kosztach robocizny w porównaniu z tradycyjną technologią półsuchych jastrychów cementowych „mixokret”.

Stabilna i wysoka wytrzymałość

Jastrych ANHYLEVEL produkowany jest w klasach wytrzymałości na ściskanie od 20 MPa oraz zginanie od 4 MPa.

Estetyka jastrychu – mniej dylatacji

Ze względu na rodzaj zastosowanego spoiwa w ANHYLEVEL wyeliminowany jest problem z pękaniem podkładu podłogowego spowodowanego skurczem mieszanki, co umożliwia wykonanie dużych pól bez dylatacji do 300 m2 z ogrzewaniem oraz do 600 m2 bez ogrzewania podłogowego.

Oszczędność materiału - niższe koszty

Jastrych ANHYLEVEL można wylewać na grubość minimum 30 mm na warstwie oddzielającej bez ogrzewania podłogowego oraz minimum 50 mm w przypadku ogrzewania podłogowego.

Oszczędność w trakcie eksploatacji budynku – niższe koszty ogrzewania

Jastrych ANHYLEVEL charakteryzuje się doskonałym przewodnictwem cieplnym, co pozwala na znaczne oszczędności podczas ogrzewania, jak również zwiększa komfort użytkowania systemów z ogrzewaniem podłogowym.

Wygodne układanie jastrychu

Jastrych ANHYLEVEL charakteryzuje się dużą płynnością oraz jest łatwy w użyciu. Jastrych wylewa i wykańcza się w pozycji stojącej, co jest mniej uciążliwe dla pracowników.

Gotowy do użycia

Wyrób jest przygotowywany bezpośrednio przed wbudowaniem, co gwarantuje, że nigdy nie będzie ryzyka zastosowania wyrobu przeterminowanego.

Porządek na budowie

Po zakończeniu pracy nie ma na budowie pustych worków, które zaśmiecają środowisko, a zawarta w nich przekładka z foli rozkłada się przez wiele lat.