piana-honter

EXY 09 PIANKA OTWARTO-KOMÓRKOWA
EXY 09 Pianka otwarto-komórkowa

 

EXY 09 JEST IZOLACJĄ PIANKOWĄ NA BAZIE WODNEJ O OTWARTEJ STRUKTURZE KOMÓREK, KTÓRĄ NAKŁADA SIĘ NATRYSKOWO.

EXY 09 jest izolacją piankową na bazie wodnej o otwartej strukturze komórek, którą nakłada się natryskowo. Dzięki nadzwyczajnym parametrom technicznym jej stosowanie bardzo szybko stało się popularne przy docieplaniu budynków w USA i Kanadzie, a także szybko upowszechnia się w pozostałych częściach świata. Bezspornie najwyższe właściwości izolacyjne, technologia eliminująca powstawanie przerw połączeniowych, a tym samym wykluczająca możliwość powstania mostków cieplnych, szybki montaż, możliwość zaizolowania trudno dostępnych w inny sposób miejsc, bariera zapobiegająca przechodzeniu powietrza przez konstrukcje budowlaną, ponadto – co równie ważne - materiał przyjazny dla środowiska naturalnego oraz dający oszczędności energii przy produkcji i montażu – wszystko to powoduje, że izolacja piankowa EXY 09 jest materiałem izolacyjnym przyszłości.

Obszar i warunki stosowania: Izolacja poddasza, izolacja dachu w budynku, izolacja sufitu, izolacja ścian, izolacja pomiędzy krokwiami, dom, izolacja pianka itp. Mogą być stosowane od - 6 ° C (aplikacja jest dostępny przez cały rok). 

 

EXY 09 nakłada się przy zastosowaniu specjalnego urządzenia poprzez natrysk dwuskładnikowej cieczy, która po naniesieniu na konstrukcję budowlaną w ciągu kilku sekund zwiększa swoją objętość stupięćdziesięciokrotnie, dzięki czemu zostają wypełnione wszystkie możliwe miejsca, w tym te trudno dostępne. Izolacja piankowa EXY 09 świetnie przylega do dowolnej konstrukcji budowlanej, na stałe pozostaje sprężysta, nie kurczy się zachowując stałą objętość przez cały okres żywotności budynku.

honter

OTWARTA STRUKTURA KOMÓREK EXY 09

Natryskiwana izolacja piankowa EXY 09 o otwartej strukturze komórek jest znacznie lżejsza (8,41 Kg/m3). Dzięki mniejszej gęstości potrzeba mniej materiału, w ten sposób struktura otwarta jest tańszym wariantem. Otwarta struktura tworzona jest przez otwarte komórki o wartości współczynnika przewodzenia ciepła λ = 0,0346 [W/(m.K)]. Natryskiwana izolacja piankowa o otwartej strukturze komórek ma nadzwyczajne właściwości cieplno-izolacyjne w porównaniu z tradycyjnymi materiałami izolacyjnymi. Otwarta struktura pianki jest znakomitym wyborem w przypadkach, gdy nie kładzie się nacisku na końcową grubość izolacji. Kolejną znaczącą cechą charakterystyczną są nadzwyczajne właściwości w zakresie izolacji dźwięku oraz niski ciężar objętościowy = mniejsze obciążenie konstrukcji.

Ważną cechą w porównaniu z „klasycznymi” składanymi izolacjami cieplnymi, np. z wełny mineralnej, jest zwartość natryskiwanej warstwy bez przerw łączeniowych, ponadto wysoki opór dyfuzyjny, dzięki czemu nie zawsze występuje konieczność stosowania folii paroizolacyjnych, wykorzystywanych w przypadku powszechnie dostępnych materiałów do izolacji cieplnej.

honter

ZALETY NATRYSKIWANEJ IZOLACJI PIANKOWEJ EXY 09

 • Zwarta warstwa ochronna.
 • Nieprzepuszczalność powietrza.
 • Nadzwyczajne przyleganie do podłoża.
 • Oszczędność energetyczna.
 • Zapobieganie powstawaniu mostków cieplnych.
 • Obniżenie/eliminacja przechodzenia ciepła przez konstrukcje budowlane.
 • Zdrowsze mieszkanie.
 • Odporność na substancje chemiczne.
 • Obniżenie kosztów ogrzewania/chłodzenia.
 • Materiał przyjazny dla środowiska naturalnego.
 • Zapobiega rozwojowi pleśni.
 • Znaczące obniżenie zużycia energii i szybki zwrot inwestycji.
 • Szybka aplikacja, niskie koszty.