Rolety Zewnętrzne

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne są doskonałym zabezpieczeniem przed wiatrem, słońcem, deszczem, gradem, śniegiem i innymi warunkami atmosferycznymi.
- w okresie letnim zabezpieczają przed nadmiernym nasłonecznieniem w postaci zaciemnienia, tworząc niepowtarzalny nastrój i klimat oraz nienagrzewaniem się pomieszczenia, co daje uczucie chłodu.
- zimą stanowią doskonałą izolację termiczną, dzięki czemu pozwalają obniżyć koszty ogrzewania nawet do 35%.
Rolety zewnętrzne obniżają poziom hałasu, pozwalają zachować prywatność oraz wpływają na poczucie bezpieczeństwa przed nieproszonymi gośćmi. Profile aluminiowe są produktami ekologicznymi wykonanymi z wysoko gatunkowej blachy aluminiowej oraz odpowiednio wyprofilowane i wypełnione pianką poliuretanową gwarantującą wysoką wytrzymałość i długoletnią funkcjonalność w naszych domach. Atrakcyjny wygląd Twojego domu zapewnia szeroka gama kolorystyczna.

 

Aby zapewnić Państwu poczucie bezpieczeństwa, komfortu i estetyki oraz dodatkowo zabezpieczyć okna proponujemy instalację rolet zewnętrznych. Wybór między wieloma rodzajami budowy rolet pozwala dopasować ofertę do najbardziej indywidualnych potrzeb. Rolety skutecznie chronią przed słońcem, promieniowaniem UV oraz chłodem stanowiąc dodatkową izolacyjną komorę powietrzną.

Jest to rodzaj rolet montowanych bezpośrednio na elewacji lub we wnęce okiennej/drzwiowej. Sposób montażu jest ich główną zaletą ponieważ daje nam możliwość prawie bezinwazyjnej instalacji rolet w istniejących, wykończonych budynkach. Skrzynka w roletach elewacyjnych jest widocznym elementem ale dzięki dużemu wyborowi kolorów oraz oklein drewnopodobnych z łatwością dopasują je Państwo do innych elementów budynku jak na przykład okna.

Rolety adaptacyjne:

Rolety adaptacyjne oparte są na bazie skrzynki roletowej wykonanej z aluminium, zakładanej na aluminiowe prowadnice, przymocowane najczęściej do muru lub do ramy okiennej. Dostęp serwisowy do wnętrza skrzynki zapewnia ruchoma klapa rewizyjna, usytuowana zawsze na zewnątrz pomieszczenia. Skrzynka rolety nie jest izolowana wkładem termicznym i jest niewidoczna od wewnątrz pomieszczenia. Pancerz rolety jest widoczny od zewnątrz częścią wklęsłą odwrotnie jak w roletach nakładanych.

Rolety występują zarówno w wersji bez jak i z moskitierą (w wersji z moskitierą należy pamiętać, że zajmuje ona znaczną część skrzynki, zmniejszając efektywną wysokość kurtyny pancerza).

Rolety Integro:

Ze względu na sposób montażu jest to system dedykowany przede wszystkim dla nowo wznoszonych budynków. Przednia część skrzynki w podtynkowych roletach typu INTEGRO całkowicie pokrywana jest materiałem używanym podczas wykonywania elewacji/fasady, dzięki czemu staje się niewidoczna a cała roleta jest idealnie wkomponowana w ściany budynku. Aby montaż tego typu rolet był możliwy i spełniał oczekiwania należy go rozważyć już na początku projektowania budynku i zastosować ważne dla systemu INTEGRO rozwiązania. Montaż zewnętrznych rolet podtynkowych możliwy jest również podczas modernizacji/przebudowy już istniejących budynków jednak i w tym przypadku należy trzymać się kilku ważnych zasad.