Drzwi Unoszono-Przesuwne HST

Wszędzie tam gdzie zależy nam na panoramicznym widoku oraz komfortowym połączeniu wnętrza z tarasem, drzwi unoszono-przesuwne stają się wręcz niezastąpione!

 

System drzwi unoszono-przesuwnych HST to idealne rozwiązanie optymalnego wykorzystania powierzchni w obrębie wyjść tarasowych lub ogrodowych. Specjalna konstrukcja systemu umożliwia budowę drzwi tarasowych o bardzo dużych przeszkleniach. Szerokość skrzydła może mieć wymiar od 800 mm do 3000 mm szerokości i wysokość do 2500 mm, a specjalne mechanizmy okuciowe, pozwalają na przesuwanie ogromnych skrzydeł o wadze nawet 400 kg przy użyciu minimalnego nakładu siły.

 

Drzwi balkonowe typu HST mogą występować w różnych wersjach i układach skrzydeł oraz części nieotwieranych. Rozwiązanie nowoczesne i bezpieczne, tworzone z myślą o likwidacji wszechobecnych barier architektonicznych dzięki zastosowaniu „niskiego progu”. Największą zaletą drzwi HST, są ich maksymalne, możliwe gabaryty, przy jednoczesnej lekkości obsługi.

 

Otwieranie drzwi, polega na uniesieniu skrzydła poprzez obrót klamki. Uniesione skrzydło przesuwa się swobodnie na wózkach jeżdżących po szynie, która jest częścią progu. Dzięki temu, możliwe jest zrównanie płaszczyzny progu, z powierzchnią podłogi i tarasu. Opuszczenie skrzydła w dowolnym momencie, powoduje jego zablokowanie, co pozwala na regulację szczeliny.


[smartslider3 slider=19]