Klinaryty pod balkony oraz okna PSK

Poszerzenie PO1KT produkowane jest ze specjalnie utwardzonego polistyrenu ekspandowanego o nazwie własnej KLINARYT. W górnej części zwanej głowicą przyklejona jest taśma rozprężna klasy BG1 oraz zaznaczone są rowki do poprowadzenia ścieżek klejo-uszczelniacza. Głowica jest wyfrezowana z zapięciami i ściśle dopasowana do konkretnego progu drzwiowego i okiennego. Ma to kluczowe znaczenie dla prawidłowego uszczelnienia. Bardzo ważnym elementem jest zintegrowana z całością dolnej części poszerzenia PO1KT listwa zaczepowa z twardego PCV. Umożliwia ona trwałe połączenie za pomocą stalowych kotew do muru.

DANE TECHNICZNE:

Poszerzenie PO1KT produkowane jest w podstawowych wymiarach o wysokości od 70 -250 mm (ze skokiem co 10 mm), szerokości w zależności od systemu mm i długości 1200 mm.

Istnieje możliwość wykonania poszerzenia PO1KT w dowolnych geometriach na życzenie klienta. Dotyczy to zarówno wymiarów zewnętrznych jak i szczegółów całego przekroju. Wykonujemy również elementy do każdego rodzaju progów stalowych, aluminiowych , PCV i kompozytowych występujących na rynku.

PODSTAWOWE WŁAŚCIWOŚCI:

Reakcja na ogień – EUROKLASA E,
Wytrzymałość na ściskanie przy 10 % odkształceniu powyżej 650 kPa,
Współczynnik przewodzenia ciepła – lambda 0,035 W/mK,

PODSTAWOWE WŁAŚCIWOŚCI POŁĄCZENIA POSZERZENIA PO1KT Z DOLNYM PROFILEM:

Wiatroszczelność – klasa C5 wg. PN-EN 12211,
Wodoszczelność – klasa E900 lub 8A wg. PN-EN 1027,
Przepuszczalność powietrza – klasa 4 wg. PN-EN 1026,