Podwaliny pod HST z Klinarytu

Podwalina wykonana jest z Klinarytu (utwardzony polistyren ekspandowany) z taśmą rozprężną , listwą usztywniającą T, listwą zaczepową.

 

- usztywnia cały element
- stanowi podstawę do przyklejenia specjalnej taśmy rozprężnej w klasie BG 1
- stanowi element do którego można mechanicznie przykręcić parapet zewnętrzny
Głowica jest wyfrezowana z zapięciami i ściśle dopasowana do konkretnego progu HS. Ma to kluczowe znaczenie dla prawidłowego uszczelnienia. Bardzo ważnym elementem jest zintegrowana z całością dolnej części podwaliny PHS1KT listwa zaczepowa z twardego PCV. Umożliwia ona trwałe połączenie za pomocą stalowych kotew do podłoża.

 

 

DANE TECHNICZNE:

 

Podwalina produkowana jest w podstawowych wymiarach o wysokości od 70 -250 mm (ze skokiem co 10 mm), szerokości w zależności od systemu i długości 1200 mm.

 

Istnieje możliwość wykonania podwaliny w dowolnych geometriach na życzenie klienta. Dotyczy to zarówno wymiarów zewnętrznych jak i szczegółów całego przekroju. Wykonujemy również elementy do każdego rodzaju progów stalowych, aluminiowych, PCV i kompozytowych występujących na rynku.

 

 

PODSTAWOWE WŁAŚCIWOŚCI:

 

Reakcja na ogień - EUROKLASA E,
Wytrzymałość na ściskanie przy 10 % odkształceniu powyżej 650 kPa,
Współczynnik przewodzenia ciepła - lambda 0,035 W/mK,

PODSTAWOWE WŁAŚCIWOŚCI POŁĄCZENIA PODWALINY PHS1KT Z PROGIEM HS:

Wiatroszczelność - klasa C5 wg. PN-EN 12211,
Wodoszczelność - klasa E900 wg. PN-EN 1027,
Przepuszczalność powietrza - klasa 4 wg. PN-EN 1026,

Na podstawie powyższych danych wynika, że na KLINARYCIE możemy postawić HS przy głębokości progu jezdnego 150 mm i przy 1 % (1,0 mm/100mm) odkształceniu względnym o masie 2700 kg na metr długości, a przy odkształceniu 0,5% (0,5 mm/100 mm) - 1200 kg na metr długości.