Docieplenie PUR – korzyści z zastosowania pianki poliuretanowej

Docieplenie PUR – korzyści z zastosowania pianki poliuretanowej

Od kilku lat bardzo często wykonywane są izolacje natryskowe z zastosowaniem pianki poliuretanowej. Poprzez natrysk można dokonać izolacji wielu elementów w domach mieszkalnych, w tym przede wszystkim poddaszy, fundamentów, ścian itd.

Jest to jednak z najskuteczniejszych, a jednocześnie najszybszych metod ocieplania. Pianka poliuretanowa (PUR) stanowi materiał, który wytwarzany jest na budowie z gotowych składników, a następnie nanoszony przy pomocy specjalnego agregatu. Podczas wykonywania tego rodzaju ocieplenia należy skorzystać ze wsparcia profesjonalnej ekipy, która dysponuje agregatem do dociepleń PUR oraz jest zaznajomiona z technologią tworzenia piany. Niemniej sposób ten jest obecnie coraz częściej wykorzystywany, co wynika z szeregu niewątpliwych zalet docieplania PUR.

Docieplanie PUR: Szybka i skuteczna metoda

Jeśli zależy ci na szybkiej i skutecznej metodzie izolacji, zdecydowanie powinieneś zdecydować się na docieplenie pianką poliuretanową. To jedna z najszybszych technik izolowania praktycznie wszystkich elementów wykończeniowych domu, w tym ścian, okien i dachu. W niektórych przypadkach można zabezpieczyć natryskowo nawet całą powierzchnię dachu (przy założeniu, że wynosi ona ok. 1000 m²).

Pianka poliuretanowa wykazuje bardzo dobre właściwości ocieplające. Z tego też powodu bardzo często wykorzystuje się ją do termoizolacji budynków, w tym ścian trójwarstwowych. Może być użyta również do docieplenia strychów czy przestrzeni wentylowanych, gdzie niekiedy trudno jest położyć inne materiały ocieplające.

Pianka PUR to jeden z najskuteczniejszych materiałów izolacyjnych stosowanych obecnie w budownictwie. Po nałożeniu na powierzchnię metodą natryskową zapewnia szczelną i trwałą barierę. Oprócz izolacji termicznej zapewnia również izolację akustyczną oraz hydroizolację.

Kolejną ważną cechą pianki PUR jest jej niska waga, przez co nie stanowi obciążenia dla konstrukcji budynku. Z tego też powodu można ją zastosować na już istniejących obiektach wieloletnich, a także budynkach nowych i w stanie surowym, co znacznie poszerza zakres zastosowania metody natryskowej.

Tags :