Rolety zewnętrzne zimą

Zimową porą zwracamy większą uwagę na utrzymanie cieoła w domu, mocno przy tym nadwyrężając domowy budżet. Ekonomicznym a zarazem komfortowym rozwiązaniem jest założenie rolet zewnętrznych.

 

W zimie szczególnie odczuwalny jest problem przewiewów w budynku. Nieszczelne drzwi, dach czy ściany i okna odpowiadają za niekontrolowaną utratę ciepła nawet do 25%. Aby rachunki za ogrzewanie i zapewnić mieszkaniu należyte ciepło, warto zainwestować w termoizolacyjne okna. Oprócz tego można zadbać o dodatkową ochronę poprzez montaż rolet zewnętrznych. Przestrzeń powstała pomiędzy oknem, a opuszczoną roletą stworzy izolację cieplną. Rolety zewnętrzne w niesprzyjających warunkach atmosferycznych stanowią barierę, która skutecznie chroni okna przed deszczem, śniegiem czy wiatrem. Natomiast latem zabezpieczą przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń oraz ich przegrzewaniem.

 

Są także dźwiękoszczelne, a także znakomicie tłumią hałas. Jednak najważniejszą zaletą rolet jest termoizolacyjność, osiągnięta poprzez odpowiednią konstrukcję ich profili. Żaluzje są trwałe i odporne na ścieranie ze względu na materiały, z których są zrobione (wysokogatunkowa blacha aluminiowa). Istnieją specjalne konstrukcje, które obniżą koszty ogrzewania zimą. Wysoką izolacyjność termiczną zapewnia wypełnienie z pianki poliuretanowej, umiejscowione pomiędzy profilami rolety.

 

Rolety zwijane są do skrzynki aluminiowej, umieszczonej na ścianie lub w ościeży. Obydwa elementy - żaluzje, jak i skrzynka stanowią funkcjonalny i estetyczny element budynku. Dostępne są w różnych barwach, dzięki czemu dowolnie można dopasować je do koloru okien i fasady. Rolety steruje się ręcznie lub poprzez napęd elektryczny, połączony z systemem sterującym. Niewątpliwym atutem jest też ochrona antywłamaniowa dla domu, a także zabezpieczenie przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów.

Wszystko to składa się na pełen komfort mieszkańców.